Aktualności

Próchnik: wniosek o ogłoszenie upadłości

Dodano: 07/05/2018
 
 
 
 
 

 

 
 

Zarząd Próchnika podjął decyzję o przygotowaniu wniosku o ogłoszenie upadłości spółki - podał Próchnik w komunikacie. W poniedziałek o 9:04 cena akcji spółki spadała o 28 proc.

(fot. Marek Wiśniewski / Puls Biznesu)

"Zarząd Próchnik informuje, że w dniu 04.05.2018 roku podjął decyzję o przygotowaniu wniosku o ogłoszenie upadłości spółki" - podano w komunikacie.

Dodano, że pomimo podjęcia decyzji o przygotowaniu wniosku o ogłoszenie upadłości, zarząd spółki potwierdza, że w dalszym ciągu uznaje za uzasadniony wniosek o otwarcie postępowania sanacyjnego, złożony przez spółkę 27 marca. Zarząd spółki "nadal widzi realną szansę skutecznej restrukturyzacji działalności".

 

 
"Jednakże mając na względzie postanowienia ustawy z dnia 28 lutego 2003 roku - Prawo upadłościowe i obowiązki z niej wynikające, a także zważywszy na zagrożenia dla działalności operacyjnej spółki wynikające z prowadzonych obecnie przez niektórych wierzycieli spółki postępowań egzekucyjnych dotyczących majątku spółki, zarząd spółki z daleko posuniętej ostrożności prawnej podjął decyzję o przygotowaniu wniosku o upadłość spółki" - napisano w komunikacie.

W komunikacie poinformowano, że decyzja o przygotowaniu wniosku o ogłoszenie upadłości podyktowana jest również opóźnieniem przez Sąd Rejonowy w Łodzi otwarcia postępowania restrukturyzacyjnego w postępowaniu sanacyjnym, a także wszczynanymi postępowaniami egzekucyjnymi przeciwko spółce, co w konsekwencji prowadzi do zajęcia rachunków bieżących Próchnika i uniemożliwia spółce bieżące regulowanie zobowiązań.

Zarząd Próchnika zastrzegł, że gdyby do dnia złożenia wniosku o ogłoszenie upadłości spółki, sąd wydał postanowienie o otwarciu postępowania restrukturyzacyjnego w postępowaniu sanacyjnym, wówczas spółka "dokona rewizji swojej decyzji w przedmiocie przygotowania wniosku o ogłoszenie upadłości".

 

 
27 marca Próchnik złożył do Sądu Rejonowego dla m. st. Warszawy, X Wydziału Gospodarczego ds. Upadłościowych i Restrukturyzacyjnych wniosek o wszczęcie postępowania sanacyjnego.

Spółka wyjaśniła, że decyzja o złożeniu wniosku została podjęta, gdy ostatecznie nie powiodła się żadna z kilku realizowanych równolegle ścieżek pozyskania finansowania niezbędnego dla kontynuowania jej działalności.

Próchnik, producent odzieży męskiej, to najdłużej notowana spółka na GPW - Próchnik był jedną z pięciu firm notowanych podczas pierwszej sesji Giełdy Papierów Wartościowych 16 kwietnia 1991 roku. 

kuc/ ana/

Źródło: PAP Biznes
Wstecz

Obsługujemy miasta:
Biała Podlaska, Białystok, Bielsko-Biała, Bydgoszcz, Chełm, Ciechanów, Częstochowa, Elbląg, Gdańsk, Gorzów Wielkopolski, Jelenia Góra, Kalisz, Katowice, Kielce, Konin, Koszalin, Kraków, Krosno, Legnica, Leszno, Lublin, Łomża, Łódź, Nowy Sącz, Olsztyn, Opole, Ostrołęka, Piła, Piotrków Trybunalski, Płock, Poznań, Przemyśl, Radom, Rzeszów, Siedlce, Sieradz, Skierniewice, Słupsk, Suwałki, Szczecin, Tarnobrzeg, Tarnów, Toruń, Wałbrzych, Warszawa, Włocławek, Wrocław, Zamość, Zielona Góra

Jeśli chcesz otrzymywać od nas informacje
o wydarzeniach subskrybuj newsletter.