Aktualności

Firma GetBack wszczęła postępowanie restrukturyzacyjne

Dodano: 07/05/2018

Zarząd GetBack złożył w Sądzie Rejonowym we Wrocławiu wniosek o otwarcie postępowania restrukturyzacyjnego – przyspieszonego postępowania układowego - poinformowała spółka w komunikacie.

 

 

 

(fot. Katarzyna Waś-Smarczewska / Bankier.pl)

 

Wcześniej spółka informowała, że jej zarząd zdecydował o przystąpieniu do prac w celu sporządzenia dokumentów, w tym analiz, planów i wniosków, związanych z restrukturyzacją w rozumieniu przepisów ustawy Prawo restrukturyzacyjne.

 

Na czym polega przyspieszone postępowanie układowe

 

Ucieczka GetBacku do prawa restrukturyzacyjnego spowodowana jest niewypłacalnością spółki. Restrukturyzacja zabezpieczy GetBack przed wierzycielami (a więc w tym wypadku przede wszystkim obligatariuszami) i ma dać czas spółce na naprawienie finansów bez widma powiększania się lawiny wymaganych płatności. Co istotne wstrzymane zostaną wszystkie egzekucje.

 

Sąd ma tydzień na rozpatrzenie wniosku, w razie zgody wyznacza komisarza oraz nadzorcę sądowego, w tej formie restrukturyzacji dłużnik zachowuje jednak kontrolę nad majątkiem. 

 


 

30 kwietnia na kilkanaście minut przed północą spółka poza informacją o przystąpieniu do prac w celu sporządzenia dokumentów poinformowała również o przesunięciu terminu publikacji raportu rocznego.

 

 

 

- GetBack SA nie może opublikować raportu rocznego oraz skonsolidowanego raportu rocznego w tej dacie, tj. w dniu 30 kwietnia 2018 r. z uwagi na powzięcie przez zarząd GetBack SA wątpliwości odnośnie do prawidłowości, rzetelności i kompletności informacji znajdujących się w treści sprawozdania finansowego i skonsolidowanego sprawozdania finansowego – uzasadnia spółka.

 

 

Co istotne, publikacja raportu została przełożona również ze względu na brak opinii audytora. Spółka zapowiada jednak, że taka opinia sporządzona zostanie przed majową publikacją.

Wstecz

Obsługujemy miasta:
Biała Podlaska, Białystok, Bielsko-Biała, Bydgoszcz, Chełm, Ciechanów, Częstochowa, Elbląg, Gdańsk, Gorzów Wielkopolski, Jelenia Góra, Kalisz, Katowice, Kielce, Konin, Koszalin, Kraków, Krosno, Legnica, Leszno, Lublin, Łomża, Łódź, Nowy Sącz, Olsztyn, Opole, Ostrołęka, Piła, Piotrków Trybunalski, Płock, Poznań, Przemyśl, Radom, Rzeszów, Siedlce, Sieradz, Skierniewice, Słupsk, Suwałki, Szczecin, Tarnobrzeg, Tarnów, Toruń, Wałbrzych, Warszawa, Włocławek, Wrocław, Zamość, Zielona Góra

Jeśli chcesz otrzymywać od nas informacje
o wydarzeniach subskrybuj newsletter.