Upadłość firmy

Rozwiązaniem pozwalającym na zaspokojenie roszczeń wierzycieli w przypadku powstania niewypłacalności przedsiębiorstwa jest upadłość firmy (obejmującej likwidację majątku) bądź wszczęcie postępowanie restrukturyzacyjnego (postępowanie układowe, sanacyjne, postępowanie o zatwierdzenie układu, przyśpieszone postępowanie układowe). Często przedsiębiorcy nie korzystają z tego rodzaju procedury w przypadku kłopotów finansowych – zazwyczaj wynika to z niewiedzy. W jej ramach mogą zostać podjęte takie działania jak restrukturyzacja, co pozwoli na spłatę zadłużeń bez konieczności zakończenia działalności.

Wniosek o upadłość może zgłosić zarówno duża, jak i mała firma, a także jednoosobowa działalność gospodarcza. Wniosek taki składa się w wydziale gospodarczym sądu rejonowego (właściwego dla miejsca prowadzenia danej działalności). Co ważne – może on być złożony nie tylko przez dłużnika, ale i przez każdego z jego wierzycieli.

Obsługujemy miasta:
Biała Podlaska, Białystok, Bielsko-Biała, Bydgoszcz, Chełm, Ciechanów, Częstochowa, Elbląg, Gdańsk, Gorzów Wielkopolski, Jelenia Góra, Kalisz, Katowice, Kielce, Konin, Koszalin, Kraków, Krosno, Legnica, Leszno, Lublin, Łomża, Łódź, Nowy Sącz, Olsztyn, Opole, Ostrołęka, Piła, Piotrków Trybunalski, Płock, Poznań, Przemyśl, Radom, Rzeszów, Siedlce, Sieradz, Skierniewice, Słupsk, Suwałki, Szczecin, Tarnobrzeg, Tarnów, Toruń, Wałbrzych, Warszawa, Włocławek, Wrocław, Zamość, Zielona Góra

Jeśli chcesz otrzymywać od nas informacje
o wydarzeniach subskrybuj newsletter.